jste zde: úvodní » SPINNING® & H.E.A.T. Program® » Redukce hmotnosti


Redukce hmotnosti

Regulace hmotnosti (autor článku Karel Malý)  

Spinning i H.E.A.T. Program jsou energeticky velice náročné aktivity a jsou navíc velice šetrné k pohybovému aparátu. Pokud se snažíte zhubnout, je spinning i H.E.A.T. Program velmi vhodným doplňkem, ale právě kvůli energetické náročnosti zde platí víc než jinde, že je třeba dodržovat několik pravidel. Hubnout obecně lze za předpokladu, že vydáte více energie než přijmete. Rychlost, kterou lze něco shodit je velice různá a "rvát" to silou sice krátkodobě přináší výsledky, ale fakt to není dobrý nápad. Navíc tělo je uzpůsobeno tak, aby vám v drastické dietě bránilo, čili začne "šetřit" a každou rezervu ukládat (udělá totéž, co by udělal každý z vás, kdyby mu snížili o polovinu plat - taky byste omezili výdaje, neplýtvali byste a každé zbývající drobné pošetřili pro případ, kdyby přišly ještě horší časy). Nerad bych se pouštěl do polemiky, kolik je rozumné shodit ta týden, měsíc a podobně, protože to přísluší odborníkům na výživu. Co si ale troufám říci je, že jít na kolo (a v podstatě téměř na každý sport) s prázdným břichem je hrozné a věřte, že v konečném důsledku neefektivní. Řada lidí s nadváhou se obtížně zbavuje svých kil právě proto, že si v minulosti "zhvízdali" metabolismus řadou drastických diet.

Na lekci by tedy účastník neměl chodit vyhladovělý, ale ani přejedený, nedoporučujeme ani tekutinový deficit. Lekce jsou velmi energeticky náročné a s prázdným nebo plným břichem to prostě není ono. Pokud chcete jít na dvě hodiny za sebou, je něco k zakousnutí téměř nutností. Ideální je banán, müsli tyčinka, pomeranč.

Více informací o redukci hmotnosti najdete v kapitole tepová frekvence.

Počet návštěvníků 1221642

© 2010 SPINNING® & H.E.A.T. Program® centrum Plzeň | Jana Kořínková & Stanislav Kořínek
Areál Fakultní nemocnice Plzeň-Bory, pavilon č. 27 | Eduarda Beneše 13, 305 99 Plzeň
mobil: (+420)728273431 | e-mail: Spinning.Plzen@seznam.cz | číslo účtu: 261731821/0300 | Spinning a H.E.A.T. Program centrum Plzeň na mapě

© 2010 Spinning-plzen.cz | design Hanja.eu | web ANTstudio.cz | dále Partneři